Czytasz dzięki

Hindusi zainteresowani stalowym biznesem ThyssenKrupp

opublikowano: 16-10-2020, 11:23

Ponad 25 proc. wzrostem kursu zareagowały w piątek akcje koncernu ThyssenKrupp na informacje o możliwym złożeniu oferty na należący do spółki stalowy biznes przez Liberty Steel, donosi Reuters.

Agencyjne źródła informują, że do złożenia propozycji zakupu może dojść już w piątek. Niemiecki gigant hutniczy w ramach działań restrukturyzacyjnych zamierza jednak nadal kontynuować rozmowy z innymi potencjalnymi konkurentami. 

Huta
fot. Bloomberg

Thyssenkrupp, legenda niemieckiego przemysłu stalowego, od pewnego czasu stara się znaleźć nabywcę lub partnerów dla swojej huty, dążąc do usprawnienia swojej działalności i zapewnienia jej przetrwania.

Do tej pory ThyssenKrupp wstępnie negocjował ze szwedzką SSAB oraz krajowym rywalem Salzgitter AG w sprawie potencjalnego połączenia z jego jednostką stalową.

Liberty Steel jest jednostką GFG Alliance, wchodzącą w skład luźnej  struktury firm należących do członków hinduskiej rodziny Gupta. Firma przejmuje aktywa na całym świecie od takich firm jak m.in. ArcelorMittal czy Tata Steel.

Według informatorów, Liberty ma zaoferować przeniesienie mocy produkcyjnych ze wschodnioeuropejskich hut do Niemiec, do zakładu Thyssenkrupp w Duisburgu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane