Hiszpanie aresztowali polskiego handlarza bronią

WST
opublikowano: 23-07-2016, 17:20

Po trwającym cztery lata dochodzeniu na Ibizie aresztowani zostali przedstawiciele gangu przemytników broni, na czele którego miał stać Polak, donosi agencja AFP.

Nasz rodak, według informacji udzielonych przez hiszpańską policję, miał posługiwać się podrobionym paszportem dyplomatycznym i reprezentować jeden z afrykańskich krajów. Przedstawiał się jako doradca premiera Gwinei Bissau. 

Zobacz więcej

Broń, uzbrojenie

Bloomberg

Śledczy zarzucają mu szmuglowanie broni do Sudanu Południowego, gdzie toczy się wojna domowa. W grę wchodzić miało ponad 200 tys. karabinów AK-47, a także wyrzutnie pocisków i czołgi. Polak miał być też zamieszany w unikanie płacenia podatków i pranie pieniędzy.

Agencyjna źródła podkreślają, że Polak, który posiada kilka firma z rajów podatkowych, na Ibizie, wchodzącej w skład archipelagu Balearów, żył w prawdziwych luksusach, w drogiej, strzeżonej willi. Był też właścicielem kilku luksusowych samochodów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu