Holendrzy przejmują w BPO

opublikowano: 16-06-2016, 22:00

TMF Group kupił Extora i UCMS, dwóch dostawców usług biznesowych działających w Polsce.

Cornerstone Partners wyda miliard złotych na zbudowanie polskiego giganta w usługach biznesowych. Ma konkurencję. TMF Group, założony w 1988 r. w Amsterdamie dostawca usług biznesowych wyspecjalizowany w outsourcingu księgowym, kadrowo-płacowym i usługach z obszaru finansów i prawa, kupił w Polsce firmę Extor oraz działającą na Węgrzech, w Rumunii i Polsce grupę UCMS.

— Europa Środkowo- -Wschodnia jest kluczowa dla TMF Group. Obecnie, oprócz możliwości korzystania z obsługi księgowej i kadrowo-płacowej na terenie Polski, klienci Extor i UCMS Group mają także dostęp do usług świadczonych przez 6 tys. specjalistów w ponad 120 biurach TMF Group zarówno w Europie, Ameryce, Azji, Australii czy Afryce — mówi Daniel Proychev, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w TMF Group. Extor działa od 2005 r., zatrudnia 140 osób i obsługuje 350 klientów — średniej wielkości polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje. UCMS Group ma ponad 300 pracowników w Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Spółka została założona w 2006 r. w Budapeszcie. Po połączeniu TMF Group będzie mieć w Polsce ponad 400 pracowników. Jacek Levernes, który zarządza projektem Cornerstone Partners, nie obawia się konkurencji.

— TMF i Exator skupiają się na usługach płacowych, księgowych, powierniczych, czyli BPO dla działów wspierających w firmach. My tworzymy firmę oferującą wyspecjalizowane usługi fintech dla działów operacyjnych w branży finansowej, funduszy inwestycyjnych i firm ubezpieczeniowych. To nieco inny segment — mówi Jacek Levernes. Ekspertów nie dziwi transakcja.

— Obserwujemy konsolidację na rynku usług biznesowych. To naturalny trend. W ubiegłym roku CBRE, międzynarodowa firma pośrednicząca w zakupie i zarządzająca nieruchomościami, przejęła wyspecjalizowany w tym dział firmy produkcyjnej Johnson Controls. W efekcie przenosi z Bratysławy do Warszawy część centrum operacyjnego. Również w 2015 r. Capita, czyli globalny gracz średniej wielkości, kupiła Southwestern, małą regionalną firmę. Rynek outsourcingu ma 20 lat i zaczyna dojrzewać. Coraz trudniej o klienta. Aby być konkurencyjnym i skutecznie walczyć np. z indyjskimi firmami, które mają po kilkadziesiąt tysięcy pracowników, trzeba mieć skalę. Dlatego pojawia się konieczność ekspansji geograficznej i kompetencyjnej — uważa Krystian Bestry, prezes firmy konsultingowej Adaptive, wcześniej szef Infosysu w Europie. © Ⓟ

JUŻ PISALIŚMY: „PB” z 16 czerwca 2016 r.

Cornerstone Partners przejął ProService Agent Transferowy i planuje kolejne akwizycje. Holenderski TMF kupił spółki wywodzące się z Polski i Węgier. Będą kolejne transakcje, większość będzie mieć wpływ na centra w Polsce. Jest ich ponad 850, pracuje w nich prawie 200 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu