Czytasz dzięki

Holendrzy w Kopahaus

KSA
opublikowano: 04-02-2008, 00:00

Holenderska grupa kupiła około 4 proc. akcji spółki Kopahaus. Zamierza umocnić się w Polsce.

Holenderska grupa kupiła około 4 proc. akcji spółki Kopahaus. Zamierza umocnić się w Polsce.

DPI II, spółka z holenderskiej grupy inwestycyjnej Roompot, kupiła 0,5 mln akcji serii B firmy Kopahaus. Potwierdziły się więc informacje „PB” z 30 stycznia. DPI II płaciła za akcje po 10 zł. W ubiegłym roku producent domów w systemie szkieletowym sprzedawał je w pre-ipo giełdowemu BBI Capital po 6,69 zł.

— Z grupą Roompot współpracujemy operacyjnie od lat i uznaliśmy, że pewne powiązanie kapitałowe będzie dobrym pomysłem — mówi Grzegorz Kopaczewski, prezes i główny akcjonariusz firmy Kopahaus.

Przedstawiciele Roompota, którego roczne obroty sięgają 200 mln EUR, nie chcieli jednoznacznie powiedzieć, czy są zainteresowani zwiększeniem zaangażowania w polską spółkę. Przyznali natomiast, że chcą w tym roku zainwestować w Polsce około 25 mln EUR. Teraz holenderska firma, należąca do grupy ABN Amro, buduje dwa osiedla pod Poznaniem. Dla obu domy dostarczy Kopahaus.

Polska i holenderska spółka współpracują na tych samych zasadach przy realizacji projektów dużych kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych w Europie Zachodniej. Z czasem Roompot chce inwestować (odnawiać lub budować od podstaw) w podobne kompleksy w Polsce. Kopahaus liczy więc na kolejne kontrakty.

Tymczasem Kopahaus od września 2007 r. czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Planuje sprzedaż 3 mln nowych i rozważa zaoferowanie 1 mln istniejących akcji. Ich cena będzie zapewne oscyluje wokół 12 zł, więc spółka zdobędzie około 36 mln zł na zwiększanie mocy wytwórczych w zakładzie w Barlinku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane