Czytasz dzięki

Hollywood w Pasymiu

  • Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 05-06-2016, 22:00

Gmina Pasym chce organizować seanse kina letniego i warsztaty dla filmowców amatorów.

Powstanie tam także szlak turystyczny po miejscach, w których nakręcono sceny do filmów. Burmistrz Cezary Łachmański powiedział PAP, że pomysł promowania miejscowości jako „Mazurskiego Hollywood” wziął się stąd, iż przez pół wieku nakręcono tam sceny do co najmniej 12 filmów fabularnych i seriali. Pomysłodawcą „Mazurskiego Hollywood” jest Rafał Kiersikowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Na realizację pomysłu MOK dostał już 39 tys. zł dofinansowania od zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki temu mają być zorganizowane warsztaty filmowe dla mieszkańców trzech wsi, którzy zrealizują krótkie filmy o swoich miejscowościach. Latem na rynku w Pasymiu ma działać letnie kino.

Być może jeszcze w tym roku MOK za pośrednictwem lokalnej grupy działania wystąpi o dofinansowanie na utworzenie szlaku turystycznego po miejscach, w których kręcone były filmy. W miasteczku ma też powstać aleja gwiazd z podpisami sław polskiego filmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane