Hongkong wydał w marcu 1 mld USD na obronę waluty

opublikowano: 19-03-2019, 10:31

Hongkong wydał już w marcu prawie 1 mld USD na obronę lokalnej waluty powiązanej z dolarem, która znalazła się pod presją po wzroście stóp procentowych w 2018 r. w USA i przy wzroście przepływów pieniężnych na chiński rynek akcji, informuje FT.com.

Władze monetarne Hongkongu interweniowały w poniedziałek, sprzedając 256 mln USD i kupując 2,01 mld HKD. To już trzecia interwencja banku centralnego w tym miesiącu.

We wtorek kurs dolara hongkońskiego wobec amerykańskiej waluty utrzymał się bez większych zmian i wyniósł 7,85HKD.

Od 2005 r. dolarem Hongkongu zarządza się w wąskim przedziale od 7,75 do 7,85 HKD. przy czym władze wkraczają, gdy waluta groziła przekroczeniem dolnego limitu w ostatnich tygodniach. Marzec to pierwsza seria takich transakcji od sierpnia 2018 r., kiedy to bank centralny kilkakrotnie interweniował, aby zasilić walutę.

Waluta ta znalazła się pod presją w związku z podniesieniem przez amerykańska Rezerwę Federalną  stóp procentowych w ubiegłym roku, przez co dolar amerykański stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Według analityków, inwestycje związane z Chinami zwiększają również presję na dolara Hongkongu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy