Hortex daje inwestorom miesiąc

Piotr Lemberg
opublikowano: 22-12-1998, 00:00

Hortex daje inwestorom miesiąc

Negocjacje w sprawie sprzedaży oddziału Hortexu w Środzie Wielkopolskiej powinny zakończyć się do 30 stycznia 1999 r. Hortex zobowiązał się również przedstawić komitetowi strajkowemu, pikietującemu teraz zakład, konkretne rozwiązania dotyczące przyszłości przedsiębiorstwa.

Przejęciem oddziału w Środzie Wielkopolskiej są zainteresowane cztery polskie firmy, w tym Kuchnia Wielkopolska, spółka założona przez Kuchnię Polską i plantatorów. Każdy z potencjalnych inwestorów, jak zapewnia Hortex, jest zainteresowany utrzymaniem dotychczasowego profilu produkcji w zakładzie.

Centrala Hortexu próbowała pozbyć się oddziału w Środzie już na początku tego roku. Negocjacje z potencjalnymi inwestorami szły jednak opornie, gdyż zakład ma ogromny majątek, który bez nieruchomości i 26-hektarowego terenu wart jest 10 mln zł. Sprawa stała się głośna po tym, jak Hortex próbował wywieźć część maszyn do innego ze swoich zakładów. Miejscowi plantatorzy zdecydowali się wówczas na blokadę przedsiębiorstwa. Dotychczas ogłoszono dwa nieudane przetargi. Pierwszy został zamknięty z powodu braku ofert, drugi w wyniku przecieków prasowych. PL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Lemberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hortex daje inwestorom miesiąc