Hortico bliżej parkietu

ANP
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Około 5 mln zł zamierza pozyskać spółka z NewConnect. Wyda je na budowę centrów ogrodniczych.

Około 5 mln zł zamierza pozyskać spółka z NewConnect. Wyda je na budowę centrów ogrodniczych.

Specjalizujące się m.in. w dystrybucji produktów i technologii branży ogrodniczej Hortico na początku listopada zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. Wcześniej przeprowadzi prywatną emisja akcji.

— Z giełdy chcemy pozyskać około 5 mln zł — ujawnia Paweł Kolasa, prezes i właściciel ponad 55 proc. Hortico.

W najbliższych latach bowiem spółka zamierza rozwijać się na rynku detalicznym. Dlatego kluczowy będzie rozwój projektu budowy własnej sieci handlowej Zielone Centrum — Galeria Ogrodnicza, która ma lokować się we własnych obiektach wybudowanych na działkach należących do spółki. Budowę pierwszego — we Wrocławiu — Hortico rozpoczął w tym roku. To przedsięwzięcie finansowane jest m.in. z uzyskanych 2 mln zł dotacji. Obiekt będzie gotowy wiosną 2011 r.

Pieniądze z giełdy firma wyda na budowę dwóch kolejnych centrów we Wrocławiu i Lublinie. Nakłady inwestycyjne na budowę jednego wyniosą od 5,5 mln zł do 6 mln zł (plus wartość działki).

— Na polskim rynku brakuje tego typu centrów. Lukę wypełniają sieci handlowe typu OBI, w których ogrodnictwo nie jest jednak głównym biznesem. Nasze projekty finansowane z giełdy ukończymy do 2013 r. Chcemy być konsolidatorem branży i wystartować z franczyzą — zapowiada Paweł Kolasa.

W 2009 r. spółka miała 43,54 mln zł przychodów i 998 tys. zł zysku netto. Po pierwszym półroczu było to odpowiednio: 22,93 mln zł i 1,1 mln zł.

Plan na ten rok zakłada około 49 mln zł przychodów i 1,9 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu