Hotblok blisko debiutu

ANP
opublikowano: 11-02-2009, 00:00

Producent energooszczędnych ścian w tym kwartale wskoczy na New Connect. Liczy na dotacje UE i pierwsze zyski jeszcze w tym półroczu.

Producent energooszczędnych ścian w tym kwartale wskoczy na New Connect. Liczy na dotacje UE i pierwsze zyski jeszcze w tym półroczu.

Hotblok, działająca od roku firma, która opracowała własny rodzaj energooszczędnych ścian jednowarstwowych, zapewnia, że jeszcze w tym kwartale pojawi się na New Connect.

— Mam nadzieję, że będziemy drugą spółką po Orionie, która zadebiutuje na tym rynku w 2009 r. Prowadzimy procedurę rejestracyjną — mówi Jarosław Lenartowski, prezes firmy z Dąbrowy Górniczej.

Kilka milionów złotych pozyskane z rynku Hotblok zamierza przeznaczyć na budowę w Ławach k. Dąbrowy zakładu wytwarzającego ściany. Nie czekając jednak na opóźniające się wejście na parkiet uruchomiła produkcję na wydzierżawionych terenach. Hotblok nie martwi się o finansowanie planowanych inwestycji.

— Otrzymaliśmy dotację 180 tys. zł. Aplikujemy o kolejną na 750 tys. zł. Chcemy za unijne pieniądze uruchomić w tym roku własny moduł produkcyjny — dodaje prezes Lenartowski.

Firma chwali się, że zawarła umowy z Czechami i Słoweńcami na sprzedaż ścian jednowarstwowych służących do budowy tzw. domów pasywnych — bardzo energooszczędnych. Szykują się również zamówienia z Danii i Niemczech.

Prezes Hotbloku nie podaje jeszcze wyników za 2008 r. Ujawnia jedynie, że spółka miała niewielką sprzedaż na koniec roku. Obiecuje, że w tym półroczu pojawi się zysk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane