HSBC przeniesie część miejsc pracy w IT do Polski

HSBC, największy europejski bank, zwalnia 840 pracowników IT w Wielkiej Brytanii. Przeniesie ich miejsca pracy do Polski, Indii i Chin, informuje The Guardian.

Nie wiadomo ile miejsc pracy w IT likwidowanych przez HSBC w Wielkiej Brytanii trafi do którego kraju. Brytyjskie media donoszą, że transfer ma zostać zakończony do marca 2017 roku. 

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

HSBC Service Delivery działa już w SSE w Zabierzowie pod Krakowem gdzie zatrudnia kilkuset informatyków.

Zwolnienia w IT są częścią zapowiedzianej wcześniej przez bank redukcji 8 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ramach zaplanowanej na trzy lata restrukturyzacji.  

Rozpoczęte w poniedziałek zwolnienia w IT oznaczają utratę 595 miejsc pracy w Sheffield oraz 245 w Londynie, Leeds i Birmingham.  

HSBC tłumaczy, że relokacja miejsc pracy jest częścią wielkiej inwestycji w IT, która ma doprowadzić do zbudowania światowej klasy infrastruktury. Związki zarzucają jednak władzom banku cynizm.

- Wyprowadzenie miejsc pracy w IT do tak zwanych niskokosztowych gospodarek jest skrajnie krótkowzroczne. Ponieważ usterki IT w banku nadal będą się pojawiać, to ostatecznie klienci będą tymi, którzy poniosą konsekwencje – powiedział Dominic Hook ze związku Unite.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / HSBC przeniesie część miejsc pracy w IT do Polski