HTL-Strefa powiększyła moce

AMB
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Spółka zrealizowała inwestycje, ale kryzys dał się jej we znaki bardziej, niż przypuszczała.

Spółka zrealizowała inwestycje, ale kryzys dał się jej we znaki bardziej, niż przypuszczała.

HTL-Strefa, światowy lider w produkcji przyrządów do pobierania krwi, zrealizowała większość planowanych na 2009 r. inwestycji. W ciągu trzech kwartałów 2009 r. spółka zakończyła główny etap rozbudowy mocy produkcyjnych zakładu w Łęczycy. Zapowiedziała również inwestycje wartości 40 mln zł w zakładzie w Ozorkowie, w którym zamierza uruchomić nową linię technologiczną do produkcji igieł insulinowych.

Gorzej było z realizacją optymistycznych prognoz sprzedażowych na 2009 r. To właśnie spodziewana dynamika rynku wyrobów medycznych skłoniła spółkę do zwiększenia możliwości wytwórczych. Tymczasem miniony rok nieprzyjemnie ją zaskoczył i wbrew prognozom zarządu odbił się negatywnie na sprzedaży produktów, zwłaszcza lancetów personalnych.

Jednak informacje o niekorzystnej koniunkturze, która — zdaniem zarządu — może się utrzymać w nadchodzących miesiącach, nie ekscytowały zbytnio inwestorów giełdowych, bo przyćmiła je wiadomość o wezwaniu na akcje HTL-Strefy ogłoszonym przez fundusz inwestycyjny EQT. Operacja zakończyła się sukcesem. EQT objął łącznie ponad 97 proc. akcji spółki. W ciągu 12 miesięcy zamierza wycofać ją z obrotu publicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane