HTL-Strefa zaskoczy in plus

AMB
17-12-2008, 00:00

Słabszy złoty i rosnący dynamicznie rynek oznaczają dobrą perspektywę dla producenta nakłuwaczy na ten i przyszły rok.

Słabszy złoty i rosnący dynamicznie rynek oznaczają dobrą perspektywę dla producenta nakłuwaczy na ten i przyszły rok.

Pod koniec IV kwartału HTL-Strefa może już być pewna wyników w 2008 r. Producent nakłuwaczy bezpiecznych i lancetów personalnych nadal nie podaje prognozy zysku, ale nie ma wątpliwości, że sprzyjające eksporterom tendencje na rynku walutowym przyniosą efekty lepsze od zakładanych. Już w trzecim kwartale, za radą ekspertów, spółka zrezygnowała z zabezpieczania się przez wpływem negatywnych różnic kursowych. I dobrze na tym wyszła.

Firma kontrolowana przez Andrzeja Czerneckiego zapowiada, że zrealizuje tegoroczną ilościową prognozę sprzedaży, a także zakładane wpływy w obcych walutach — 22 mln EUR, 21 mln USD i 1 mln zł. Dzięki osłabieniu się krajowej waluty jej przychody w złotówkach będą wyższe od oczekiwań sprzed kilku miesięcy.

2009 r. ma być jeszcze lepszy. Spółka spodziewa się dużej dynamiki sprzedaży — głównie dzięki popytowi na jej produkty, jaki pojawił się w Chinach i USA. Żeby sprostać rosną- cemu popytowi, firma zwiększa zdolności produkcyjne. W przyszłym roku planuje inwestycje na poziomie 50 mln zł. Większość nakładów pochłonie podwojenie powierzchni zakładu w Łęczycy, a także wyposażenie hali w maszyny do produkcji nowego wyrobu w ofercie HTL-Strefy — igieł do tzw. penów insulinowych. Nauczona przykrymi doświadczeniami z 2007 r. spółka zamówi urządzenia z większym wyprzedzeniem, żeby nie doszło do opóźnień, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wyniki. Uruchomienie produkcji planuje na IV kwartał przyszłego roku, jednak nowy pro- dukt będzie miał istotne przełożenie na wyniki dopiero w 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / HTL-Strefa zaskoczy in plus