Hurtownicy bankrutują

opublikowano: 18-02-2018, 22:00

Liczba niewypłacalnych firm w pierwszym miesiącu tego roku wzrosła o 19 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej — informuje Euler Hermes.

 Łącznie pojawiło się 82 takich przypadków. W największym stopniu ich liczba wzrosła w hurcie (o 125 proc.), produkcji (29 proc.) oraz usługach (22 proc.).

— Główne problemy przedsiębiorców to znaczący wzrost kosztów wynagrodzeń, a także znikoma dostępność siły roboczej. Dotykają one przedewszystkim małych i średnich firm, zwykle działających na lokalną bądź co najwyżej regionalną skalę, które przegrywają rywalizację z większymi, lepiej zorganizowanymi i zasobniejszymi w gotówkę konkurentami — tłumaczy Tomasz Starus, członek zarządu do spraw oceny ryzyka w Euler Hermes. Ubezpieczyciel spodziewa się, że w tym roku liczba firm z problemami finansowymi będzie dalej rosła — głównie w efekcie braku poprawy na rynku pracy i presji na wzrost wynagrodzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu