Huta sprzeda działkę

GRA
opublikowano: 02-12-2008, 00:00

Huta Szopienice z grupy Hutmenu ma zgodę walnego na sprzedaż nieruchomości i dochodzenie odszkodowania od AIG.

Huta Szopienice z grupy Hutmenu ma zgodę walnego na sprzedaż nieruchomości i dochodzenie odszkodowania od AIG.

Wczorajsze walne zgromadzenie Huty Metali Nieżelaznych Szopienice, spółki zależnej giełdowego Hutmenu, dało zgodę na sprzedaż jednej z nieruchomości. I to mimo że majątek huty został właśnie objęty przez sąd zabezpieczeniem. Domagał się tego skarb państwa, który kontroluje 32 proc. kapitału Szopienic i zaskarżył do sądu uchwały walnego o likwidacji przedsiębiorstwa.

— Umowę dotyczącą sprzedaży tej konkretnej nieruchomości podpisaliśmy jeszcze w 2006 r., teraz ją po prostu finalizujemy. Nie ujawniamy jednak wartości transakcji —mówi Mieczysław Wicherski, szef biura zarządu Hutmenu, który kontroluje 62 proc. kapitału Szopienic.

Walne zgodziło się też na dochodzenie przez spółkę odszkodowania od AIG. Chodzi o sprawę straty 55 mln zł na spekulacjach na giełdzie metali, za które odpowiedzialny jest były szef huty — Zbigniew Przebindowski. Jako prezes był ubezpieczony w AIG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Huta sprzeda działkę