Hutnicze centrum szkoleniowe w Polsce

opublikowano: 04-04-2019, 22:00

Jesteśmy ósmym krajem, w którym powstał Kampus ArcelorMittal University.

ArcelorMittal Poland otworzył 2 kwietnia 2019 r. w swoim oddziale w Dąbrowie Górniczej nowoczesne centrum szkoleniowe. Będą mogli z niego korzystać wszyscy zatrudnieni w hutniczej grupie w Polsce, czyli 14 tys. osób. Podobne kampusy działają w Luksemburgu, Hiszpanii, RPA, Kanadzie, Brazylii, Kazachstanie i na Ukrainie.

Fot. ARC

— Rozwój pracowników to jeden z naszych priorytetów, dlatego stworzyliśmy kompleksowo wyposażony ośrodek, który znacznie ułatwi organizację i prowadzenie szkoleń o różnym charakterze. Ale najważniejsze, że dzięki kampusowi będziemy mogli skonsolidować i usystematyzować nasze programy szkoleniowe — wyjaśnia Geert Verbeeck, prezes, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Umożliwią to nowoczesne rozwiązania, m.in. pokój kreatywności, sala do praktycznych ćwiczeń BHP i wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. Czas między zajęciami będzie można spędzićw przytulnie urządzonej strefie wypoczynkowej.

— W 2018 r. w ArcelorMittal Poland zrealizowaliśmy ponad 2 tys. szkoleń ze 126 zakresów tematycznych. Każdy z naszych pracowników poświęcił na szkolenie i doskonalenie umiejętności średnio 32 godziny w roku. Przy takiej skali działań czasami borykaliśmy się z brakiem odpowiedniej przestrzeni, wyposażenia czy sprzętu. Kampus ArcelorMittal University całkowicie te problemy rozwiąże, co mnie ogromnie cieszy — podkreśla Monika Roznerska, dyrektor personalna ArcelorMittal Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane