PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

..i planuje otworzyć sklepy

OSZ
opublikowano: 21-02-2013, 00:00

INTERNET

Do końca roku Google chce otworzyć swoje sklepy — twierdzi portal 9to5google. com. Portal specjalizujący się w informacjach o właścicielu największej wyszukiwarki świata twierdzi, że Google jest w trakcie budowania niezależnych sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych.

Koncern ma nadzieję, że pierwsze sklepy flagowe zostaną otwarte w wielkich metropoliach w okresie przedświątecznego szału zakupowego. Publikując informację, portal powołuje się na swoje źródła.

Google wzoruje się m.in. na koncernach Apple i Microsoft, które mają swoje punkty sprzedaży i umożliwiają klientom wypróbowanie produktów przed zakupem. Sklepy mogłyby poprawić sprzedaż takich produktów Google’a, jak smartfony, tablety czy laptopy. Firma internetowa współpracuje obecnie m.in. z siecią Best Buy, w której centrach prowadzi punkty, gdzie klienci mogą poznać możliwości sprzętu pod znakiem Google’a.

Wspólnie z Virgin internetowy gigant testuje także kioski na wybranych lotniskach. Według portalu 9to5google.com, nowe sklepy mają działać w pełni niezależnie i zajmować się sprzedażą bezpośrednią produktów. Sklepy mogą być trampoliną do przyszłej sprzedaży słynnych okularów Google’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane