i2 Development idzie na parkiet

opublikowano: 04-04-2016, 22:00

W połowie kwietnia rozpocznie się publiczna emisja akcji wrocławskiego dewelopera i2 Development, który chce zebrać od inwestorów do 58 mln zł. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

— Fundusze z emisji chcemy przeznaczyć głównie na dofinansowanie projektów Bulwar Staromiejski, Ogrody Jordanowskie II, Księcia Witolda, Piękna 58, Legnicka. Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł. Dofinansujemy równieżspółkę zależną KPB, generalnego wykonawcę wchodzącego w skład grupy kapitałowej, która obecnie ma podpisanych osiem umów o generalne wykonawstwo na łączną kwotę 177,5 mln zł. Fundusze pozyskane z emisji dofinansują projekty już realizowane w fazie zaawansowanej, co minimalizuje ryzyko inwestycji — wyjaśnia Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development. Spółka powstała w 2012 r. 75 proc. jej oferty stanowią mieszkania, pozostała część to biura i lokale użytkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane