IB System pod nowym szyldem

KL
opublikowano: 10-06-2010, 00:00

Dziś akcjonariusze IB Systemu zbiorą się, by podjąć kolejną uchwałę o emisji obligacji. Spółka zmieni też nazwę.

Kto nabył 82 obligacje wyemitowane przez spółkę? Jaka będzie wartość akcji, na które nabywca obligacji będzie mógł je wymienić?

Kacper (nazwisko do wiadomości redakcji)

Takie pytania zadają firmie IB System internauci, których przyciągnęła organizowana przez nas Akcja Inwestor.

Dziś akcjonariusze IB Systemu zbiorą się, by podjąć kolejną uchwałę o emisji obligacji. Spółka zmieni też nazwę.

Informatyczna spółka, która aspiruje do bycia funduszem private equity, zamierza wyemitować kolejne obligacje — tym razem niezamienne na akcje.

— Mamy sygnały od inwestorów instytucjonalnych zainteresowanych objęciem papierów — mówi Marcin Niewęgłowski, prezes IB System.

Wartość programu obligacji może sięgnąć nawet 80 mln zł, czyli dużo więcej niż obecna kapitalizacja spółki (niecałe 47 mln zł).

Pieniądze spółka może wydać m.in. na przejęcia. Na początku tego roku zapowiadała, że chce kupować udziały w firmach z różnych branż. Trwają m.in. rozmowy z właścicielami firmy z branży spożywczej.

Na początku czerwca IB System wyemitował obligacje zamienne na akcje serii A, o które pyta nasz czytelnik. Już zostały zamienione na akcje. Objął je Paweł Narkiewicz znaczący akcjonariusz IBS i grupa innych inwestorów, którzy nie chcą się ujawniać.

— Obligacje już zostały wymienione na akcje po cenie 0,50 zł — mówi Marcin Niewęgłowski.

Paweł Narkiewicz ma po tej transakcji 17,6 mln akcji IB System, które stanowią 12,33 proc. udziału w kapitale i głosach na WZA. Przed wymianą obligacji miał pakiet 9,82 proc. Wczoraj akcje kosztowały 37 groszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane