IBM myśli o drugim centrum usług w Polsce

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 01-10-2010, 07:06

Niespodzianka. Firma niedawno ogłosiła rozwój we Wrocławiu, a już rozważa kolejny projekt. Na 2 tys. etatów. Przedstawiciele firmy odwiedzili Rzeszów, Lublin oraz Szczecin

Kolejna światowa marka przymierza się do otwarcia w Polsce centrum usług. I to drugiego! Tym razem chodzi o IBM, który już ma spore centrum we Wrocławiu. W grę wchodzi utworzenie od 600 do ponad 2 tys. miejsc pracy.

— IBM chce otworzyć centrum usług księgowo-finansowych oraz IT. Projekt jest na bardzo wczesnym etapie. Pod uwagę brane są m.in. Polska i Słowacja — twierdzi jedno ze źródeł "PB".

— W Polsce przedstawiciele firmy byli w Rzeszowie, Lublinie i Szczecinie — informuje kolejny rozmówca.

Biuro prasowe w Szczecinie nie odpowiedziało na pytania "PB". Komentarza odmówiła też Katarzyna Janik, rzeczniczka IBM Polska.

Ekspertów frapuje taka decyzja IBM. Twierdzą, że ulokowanie kilku centrów w jednym kraju nie jest zgodne ze strategią koncernu. Ale tak robi np. Accenture, który "rozrzuca" centra w kilku miastach. W Polsce ma je w Warszawie i Łodzi.

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / IBM myśli o drugim centrum usług w Polsce