IDM: na rynku futures niewiele się działo

Marek Druś
opublikowano: 29-04-2002, 17:55

Dzisiejsza sesja na rynku kontraktów terminowych dobitnie pokazała, że klienci już dawno zatroszczyli się o swoje majowe urlopy. Dzisiejsze obroty spadły do 3135 sztuk na serii czerwcowej i najgorsze, bo nie widać oznak ewentualnej poprawy tychże obrotów na jutrzejszej sesji, a tym bardziej na czwartkowej.

Piątkowa, głęboka przecena akcji za oceanem „skonsumowana” została jeszcze przed 10.00. Kurs kontraktów otworzył się po 1325 pkt. W niedługim czasie stracił kolejne trzy punkty ustanawiając minimum równe 1322 pkt. Później w zasadzie było już tylko lepiej (jeżeli tak w ogóle można powiedzieć). Przy niewielkich obrotach cena kontraktów się podnosiła. Na zamknięciu osiągnęła wartość 1332 pkt., co jest równocześnie kursem maksymalnym dzisiejszego dnia. Zmienność na sesji wyniosła zaledwie 10 punktów, przy 22.091 liczbie otwartych pozycji.

Jutrzejsza sesja nie powinna się wiele różnić od dzisiejszej. Spektakularnych wahań cen raczej nie należy oczekiwać, a jeżeli nawet, to przy małych obrotach, co nie powinno mieć znaczenia na długoterminową koniunkturę naszej giełdy.

Paweł Gołębowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM: na rynku futures niewiele się działo