IDM przejmie Electro World

DI
opublikowano: 02-09-2009, 09:54

DM IDMSA przejmuje Elektroworld Polska za 1 euro. Jest już znany ostateczny nabywca.

- IDMSA kupił sieć Electro World Polska na zlecenie firmy Mix Electronics. Po uzyskaniu przez nas zgody UOKiK na przejęcie sieci odkupimy jej akcje od IDMSA – mówi PB Henryk Sala, prezes Mix Electronics.

- To transakcja krótkoterminowa. Jesteśmy inwestorem finansowym, chcemy tanio kupić, drożej sprzedać. Mamy kilka pomysłów – mówi PB Grzegorz Leszczyński, prezes DM  IDMSA.

Miesiąc temu "PB" pisał, że w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wylądował wniosek krakowskiej spółki Hesal o wydanie zgody na przejęcie firmy Electro World z siedzibą w Warszawie. Okazuje się, że jednym z udziałowców Hesala jest Henryk Sala, prezes ogólnopolskiej sieci sklepów Mix Electronics, handlującej sprzętem RTV i AGD.Reklama:

- Bez komentarza – mówi Grzegorz Leszczyński odpowiadając na pytanie o współpracę z Mix Elekctronics przy zakupie polskiej sieci Elektro World.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / IDM przejmie Electro World