"Igrzyska w Londynie to ekonomiczna porażka"

KL, cnbc.com
06-08-2012, 11:44

Legendarny ekonomista Nouriel Roubini uznał Igrzyska Olimpijskie w Londynie za "ekonomiczną porażkę".

Nouriel Roubini, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Nouriel Roubini, fot. Bloomberg

Igrzyska miały zwiększyć liczbę turystów w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie, z milionem dodatkowych turystów dziennie, ale wielu sklepikarzy skarżą się na mniejszy niż zazwyczaj ruch.

Ostrzeżenia o zatłoczonym transporcie publicznym i najbardziej ruchliwych miejscach w mieście sprawiły, że Londyńczycy wzięli urlopy lub pracują z domu w czasie Igrzysk. Turyści tymczasem, stronią od West Endu, gdzie znajdują się największe atrakcje Londynu.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Experian wynika, że Igrzyska mają negatywny wpływ na liczbę osób odwiedzających sklepy w Zachodnim Londynie. W ujęciu rocznym liczba odwiedzających spadła o 12,4 proc.

- Igrzyska są ekonomiczną porażką, ponieważ Londyn jest zupełnie pusty: hotele, restauracje, ulice. Londyn jest jak miasto-zombie. West End – zazwyczaj w sobotnie noce wypełniony ludźmi – był zupełnie pusty w ostatnią sobotę: niemal nikogo nie było w teatrach, barach itd. Większość Londyńczyków uciekło z miasta, a 2 miliony podobno pracowały w domu – napisał Nouriel Roubini na Twitterze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / "Igrzyska w Londynie to ekonomiczna porażka"