Ile warta jest praca ojca

WST
opublikowano: 21-06-2013, 00:00

Poeci i filozofowie od wieków debatują, ile wart jest dobry mężczyzna, szczególnie głowa rodziny.

Według niezależnej internetowej strony ubezpieczeniowej Insure. com, wartość pracy ojców okazuje się ponad dwa raz niższa niż zajęcia wykonywane przez matki. Serwis corocznie na Dzień Ojca (w USA przypada wcześniej niż w Polsce) sporządza specjalny indeks, który na podstawie średnich zarobków prezentowanych przez amerykańskie Biuro Statystyki Pracy próbuje wyliczyć wartość tradycyjnych zadań wykonywanych przez ojców w domu. Według tzw. Father’s Day Index w 2013 r. wartość „ojców” wzrosła o 15 proc. w stosunku do ubiegłego roku — z 20 248 do 23 344 USD.

None
None

— Tatusiowe skorzystali na wzroście wynagrodzeń w przypadku kierowców, nauczycieli, trenerów i hydraulików — wyjaśnia Amy Danise, dyrektor wydawniczy Insure.com. Mimo sporego wzrostu wartości ojców, pozostają oni jednak daleko w tyle za matkami. Ich wartość rynkowa wyceniana jest przez Insure.com na 59 862 USD. Jak wynika z ankiety, wśród najbardziej lubianych prac wykonywanych przez ojców znalazły się: grillowanie i gotowanie oraz usuwanie szkodników. A co z „zarządzaniem” pilotem TV?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane