Immoeast pomoże matce

KSA
opublikowano: 07-04-2009, 00:00

Austriacki deweloper będzie gwarantem nowych obligacji zamiennych, które wyemituje jego główny właściciel.

Austriacki deweloper będzie gwarantem nowych obligacji zamiennych, które wyemituje jego główny właściciel.

Immoest udzieli gwarancji właścicielom obligacji zamiennych z nowymi warunkami zamiany, które chce zaoferować Immofinanz, jego 54,6-procentowy akcjonariusz. Firma notowana na giełdach w Warszawie i Pradze jest zdania, że powodzenie planu zamiany obligacji jej spółki matki może znacząco zmniejszyć groźbę jej bankructwa. Godzi się na objęcie ich gwarancją do kwoty 600 mln EUR, co ma stanowić znaczącą zachętę dla obligatariuszy do zaakceptowania nowych warunków zamiany. Ponadto, jako kolejna zachęta, przy zamianie oferowany jest bonus w wysokości 5 tys. EUR.

Dzięki zamianie na nowych zasadach wartość obligacji wyemitowanych wcześniej przez Immofinanz spadłaby z 1,5 mld EUR do 600 mln EUR, a kapitał spółki zostałby podwyższony o maksymalnie 825 mln EUR. Termin zapadalności nowych papierów ustalono na 2011 r. "Stare" zapadają w dwóch transzach: w 2014 i 2017 r. Mają jednak znacznie wyższą cenę wykupu (ponad 14 i ponad 9 EUR wobec 2 EUR, ustalonych dla nowych obligacji).

Immoeastowi zależy na powodzeniu zamiany obligacji Immofinanz, bo ma roszczenia w stosunku do spółki matki.

Ich uregulowanie uzależnione jest od sytuacji finansowej Immofinanz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu