Immoeast zamierza zwiększyć inwestycję w Katowicach

DI, PAP
opublikowano: 22-01-2008, 10:57

Notowany na giełdach w Warszawie i Wiedniu austriacki fundusz Immoeast ogłosił zamiar rozbudowy największego na Śląsku centrum handlowo-rozrywkowego. W jego sąsiedztwie powstaje też osiedle, w  planach są dwa biurowce.

"Zainteresowanie nową powierzchnią handlową w Silesia City Center jest ogromne. Dlatego pracujemy nad koncepcjami rozbudowy centrum. W zależności od przyjętych rozwiązań, mogłoby to być nawet 10 tys. m kw. dodatkowej powierzchni" - poinformował dyrektor zarządzający obiektu Dariusz Rudziński.

Opracowania projektowe mają być gotowe do połowy roku, potem zapadnie decyzja w sprawie rozbudowy. W kompleksie, odwiedzonym w zeszłym roku przez blisko 12 mln klientów, jest 65 tys. m kw. powierzchni handlowej, na której działalność prowadzi ok. 250 najemców.

Centrum jest jedynie częścią przedsięwzięcia, realizowanego na pogórniczym terenie w pobliżu centrum Katowic przez węgierskiego dewelopera - firmę TriGranit (Immoeast jest wśród jej właścicieli). W pobliżu obiektu firma chce wybudować dwa połączone ze sobą biurowce pod nazwą "Silesia Towers" za ok. 150 mln euro. Inwestor zabiega o włączenie ich powierzchni do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Projekt "Silesia Towers" to największa tego typu inwestycja w Katowicach. Obok TriGranit buduje także osiedle mieszkaniowe. Inwestor bierze też udział w konkursie na przebudowę dworca PKP w Katowicach (procedura trwa) i jest wstępnie zainteresowany udziałem w konkursie na wykonawcę przebudowy całego śródmieścia Katowic.

Reprezentujący Katowice projekt "Silesia City Center" (działające od listopada 2005 r. centrum powstało na terenie byłej kopalni węgla) zwyciężył niedawno w finale prestiżowego konkursu World Leadership Awards 2007. Nagrody w tym konkursie są przyznawane miastom i inwestorom za projekty i rozwiązania z różnych dziedzin. W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono projekty z ponad 400 miast z całego świata.

TriGranit z siedzibą w Budapeszcie jest jedną z największych firm deweloperskich w Europie Środkowej i Wschodniej, specjalizującą się w realizacji wielofunkcyjnych centrów miejskich i zarządzaniu obiektami wchodzącymi w ich skład. Udziałowcami firmy są Sandor Demjan, Peter Munk, Nathaniel Rothschild i Sandor Csanyi oraz austriacki fundusz inwestycyjny Immoeast Immobilien Anlagen. Firma prowadzi działalność w 10 krajach. Wartość rynkowa portfela jej projektów sięga 1,6 mld euro.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Immoeast zamierza zwiększyć inwestycję w Katowicach