Impel chce do strefy

MAG
opublikowano: 18-06-2012, 00:00

Legnicka strefa wchodzi do Wrocławia. Będą też nowe tereny w Legnickim Polu. Chętni już są.

Impel, który jako pierwszy polski inwestor może dostać rządowy grant na centrum usług we Wrocławiu, liczy też na zwolnienia podatkowe w strefie ekonomicznej. Firma z grupy Impel: HR for Business zamierza otworzyć centrum usług wspólnych i centrum IT. Będzie działać w biurowcu, który zbuduje VD, deweloper również należący do grupy Impel. Inwestycja HR for Business wyniesie 19,34 mln zł, a nowe urządzenia będą kosztować 3,4-4,4 mln zł. W centrum ma pracować 380 osób. Na razie HR for Business ma jednego pracownika — prezesa. Działka, na której powstanie biurowiec, ma zostać objęta statusem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Spółki Impela już działają w strefach ekonomicznych. Inter Perfekta ma dwa zezwolenia na usługi prania i czyszczenia w legnickiej i łódzkiej SSE. Ministerstwo Gospodarki chce poszerzyć legnicką strefę o niemal 30 ha w Legnickim Polu.

— Zainteresowanie gruntami w Legnickim Polu jest bardzo duże. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z dwoma inwestorami — mówi Wiesław Sowiński z LSSE.

Tereny Legnickie Pole 1 już są zagospodarowane, choć kilka firm kupiło działki, ale nie zrealizowało projektów i nie ma zezwoleń. Teraz powstaje obszar Legnickie Pole 2. Legnicka strefa wydała w tym roku pięć zezwoleń, w których firmy obiecały 138 miejsc pracy, utrzymanie 1925 istniejących i nakłady rzędu 296 mln zł. Jednym z inwestorów jest Lear Corporation, który wyda 20 mln EUR i będzie produkować siedzenia samochodowe w hali w Legnickim Polu zbudowanej dla Lenovo. Sanden rozbuduje za 128,5 mln zł fabrykę elementów do kompresorów do klimatyzacji samochodowych w Polkowicach. Scania Polska otwiera centrum informatyczne w Okmianach, inwestują też NTI i Sitech. W 2011 r. legnicka strefa wydała 4 zezwolenia, w których firmy obiecały 171 miejsc pracy i 600 mln zł inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu