Impel nabiera tempa

ANP
opublikowano: 27-08-2010, 00:00

Na celowniku co najmniej dwie spółki. W przyszłym roku niewykluczona emisja na kolejne przejęcia.

Na celowniku co najmniej dwie spółki. W przyszłym roku niewykluczona emisja na kolejne przejęcia.

Specjalizujący się m.in. w obsłudze nieruchomości, ochronie i IT Impel wkrótce pochwali się zakupami.

— Chcemy kupować z rynku pierwotnego spółki realizujące usługi z naszego biznesu. Firmy, np. ArcelorMittal, od którego kupiliśmy trzy spółki, chcą je sprzedawać, by zmniejszać koszty — mówi Bogdan Dzik, prezes Impel Cleaning z grupy Impel.

Na celowniku znalazła się spółka usług porządkowych, należąca do dużej łódzkiej firmy. Impel jest zainteresowany 100 proc. udziałów. Do przejęcia może dojść jeszcze w tym kwartale.

Realizowana jest też akwizycja spółki litewskiej Corpus A przez łotewski Serviks Riga (należąca do Impela spółka obsługująca nieruchomości).

— To firma o przychodach około 30 mln zł, większa od Serviksu [poniżej 20 mln zł przychodów — przyp. red.]. Po przejęciu na przełomie roku chcemy uruchomić centralę dla zarządzania firmami w Estonii — dodaje Bogdan Dzik.

Przejęcia spółka sfinansuje z pieniędzy własnych. Ale to nie jest ostatnie słowo w sprawie akwizycji. Zarząd zostawił sobie furtkę w postaci upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach docelowego do 22,5 mln zł i emitowania warrantów subskrypcyjnych.

Przychody grupy na koniec roku mają wzrosnąć o 10 proc. wobec 1,03 mld zł w 2009 r.

— To ogromne wyzwanie, bo skala działalności jest bardzo duża. Poza tym renegocjujemy umowy z klientami, którzy oczekują obniżenia cen — mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela.

Po półroczu grupa miała 533,6 mln zł przychodów (+5,4 proc. r/r) i 21,83 mln zł zysku netto (+40 proc. r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu