Impexmetal tkwi w dołku

Artur Szymański
opublikowano: 29-03-2002, 00:00

Od kilku sesji trwa wyprzedaż akcji Impexmetalu, której towarzyszy silna ich przecena. Tylko w ubiegłym tygodniu walory emitenta potaniały aż o 25 proc.

Równie niepokojący może być rosnący wolumen obrotów. Na wczorajszej sesji właściciela zmieniło około 9,4 tys. walorów spółki, podczas gdy średni wolumen z ostatnich 30 sesji był ponad 6-krotnie niższy. Stosunkowo wysoka jest wartość obrotów na papierach spółki. Wczoraj wyniosła ona 190 tys. zł i była to liczba wyższa o 20 tys. zł niż na zamknięciu środowych notowań.

Inwestorzy taką postawą wyraźnie dają odczuć spółce swoje niezadowolenie z wyników finansowych, jakie ta osiągnęła w 2001 r. Jednostkowy zysk netto wyniósł tylko 0,43 mln zł, podczas gdy rok wcześniej spółka wypracowała wynik na poziomie 18,37 mln zł. O wiele gorsze są jednak wyniki skonsolidowane grupy Impexmetalu. Przedsiębiorstwo już dawno nie miało tak złego wyniku. W ostatnim kwartale 2001 r. grupa osiągnęła stratę netto na poziomie 14,38 mln zł, a cały rok zamknęła stratą wysokości 8 mln zł.

Wczorajsza sesja przyniosła spadek wartości akcji Impexmetalu o 12,5 proc. do poziomu 9,8 zł. Spółce nie pomogła nawet korzystna rekomendacja DI BRE Banku. W raporcie ujawnionym 5 marca analitycy zalecają akumulowanie walorów Impexmetalu.

Trudno jest jednoznacznie określić moment, w którym nastąpi odwrócenie trendu na wzrostowy. Inwestorzy bowiem wydają się kierować bardziej pobudkami emocjonalnymi niż chłodną kalkulacją ekonomiczną. Warto jednak zauważyć, że od 20 stycznia, kiedy to spółka zanotowała najwyższy poziom cenowy (17 zł) w 2002 r., walory Impexmetalu potaniały już o ponad 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy