Indeks firm inteligentnych

opublikowano: 13-11-2018, 22:00

Zebra Technologies Corporation przeanalizowała poziom cyfrowego rozwoju firm na świecie i sprawdziła ich „inteligencję”, czyli umiejętność łączenia bieżących aktywności ze świata wirtualnego z rzeczywistym.

W ogólnym indeksie ich liczba podwoiła się do 10 proc. w 2018 r. — w stosunku do ubiegłorocznego wydania raportu. O 4 proc. wzrosły — w porównaniu rok do roku — wydatki analizowanych firm na rozwiązania internetu rzeczy (IoT), natomiast 86 proc. z nich szacuje, że poziom ten jeszcze wzrośnie w ciągu dwóch najbliższych lat.

iStock

W raporcie z badania 52 proc. ankietowanych firm z całego świata zapewnia, że dane z ich rozwiązań IoT są udostępniane pracownikom w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego.

CIEKAWE DANE:

64 proc. - O tyle spadła liczba przedsiębiorstw, które spodziewają się oporu pracowników wobec planów zwiększenia liczby narzędzi bazujących na internecie rzeczy (z 75 proc. w 2017 r. ).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane