Indeks WIG20 może znów zmierzyć się z oporem 1833 punktów

Artur Szymański
13-04-2004, 09:13

Wydaje się, że rynek chce rosnąć, ale zobaczymy w jakich humorach na parkiet powrócą inwestorzy po świątecznej przerwie. Otwarcie rynku kasowego wypadnie raczej na plusie.

W czwartek podaż nie była aktywna, ale i kupujących było stosunkowo mało. Przypomnijmy, że wartość wymiany spółkami z WIG20 wyniosła zaledwie 150 mln zł. Niemniej jednak byki podciągnęły indeks do oporu 1833 pkt.

Nie udało się go przebić podobnie jak we wtorek, ale na zamknięciu utrzymano wysoki poziom. To zwiększa prawdopodobieństwo kolejnego ataku, ale nie czyni go pewnym.

Wysokie zamknięcie w czwartek było możliwe dzięki dobremu otwarciu sesji w Stanach, do czego przysłużyła się wiadomość, że liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła w ubiegłym tygodniu do 328 tys. Tak mała nie była od ponad trzech lat. Potem było nieco gorzej.

Entuzjazm zgasiła sieć detaliczna Wal-Mart, która nie podniosła swojej prognozy wyników, tak jak to zrobiło kilka sieci supermarketów. Na zamknięciu Dow Jones stracił 0,36 proc., a Nasdaq zyskał 0,13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks WIG20 może znów zmierzyć się z oporem 1833 punktów