Indeks zaufania konsumentów w USA spadł do 97,1 pkt

POLAR SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 30-07-2002, 16:00

WASZYNGTON (Reuters) - W lipcu wskaźnik zaufania amerykańskich konsumentów spadł do 97,1 punktu ze 106,3 punktu w czerwcu, podał we wtorek Conference Board.

Analitycy szacowali, że indeks optymizmu konsumentów spadnie do 101,9 punktu.

Inny indeks mierzący nastroje amerykańskich konsumentów, który opracowuje Uniwersytet Michigan również spadł w lipcu, a ankieta pokazała, że Amerykanie niepokoją się o perspektywy rozwoju największej światowej gospodarki.

Natomiast cotygodniowe badania optymizmu konsumentów prowadzone przez ABC News/Money Magazine pokazały, że z powodu mnożących się skandali księgowych oraz zniżek na Wall Street w ubiegłym tygodniu wskaźnik nastrojów obniżył się do poziomu nienotowanego od pięciu miesięcy.

Dane o nastrojach Amerykanów są bacznie obserwowane przez rynek, ponieważ wydatki konsumenckie stanowią blisko dwie trzecie Produktu Krajowego Brutto (PKB) największej światowej gospodarki i są głównym motorem wzrostu w okresie niepewnego ożywienia.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLAR SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Indeks zaufania konsumentów w USA spadł do 97,1 pkt