Indeksy GPW lekko w dół

KZ
opublikowano: 15-10-2010, 10:09

Na początku sesji WIG20 nieznacznie tracił, bo z „wielkiej szóstki” nad kreską były tylko KGHM i Pekao. Wśród mniejszych spółek znów mocno w górę idzie kurs DGA.

Jeszcze na otwarciu WIG20 wzrósł o 0,22 proc., ale dość szybko zapał kupujących opadł i indeks zszedł do czerwonej strefy.

Około1 proc. zyskuje TVN, który poinformował o podpisaniu ramowej umowy o współpracy z TP. Kurs telekomu symbolicznie zniżkuje.

Lekko spadają też notowania Tauronu, którego prezes Dariusz Lubera przyznał wczoraj, że spółka jest zainteresowana przejęciem części dystrybucyjnej Vattanfalla. Koncern zapowiedział stopniowe wycofywanie się z polskiego rynku.

Po wzroście wczoraj o 57 proc., dziś w dwucyfrowym tempie rosną notowania DGA. Braster, jedna ze spółek portfelowych, poinformowała o zarejestrowaniu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych technologii wczesnego wykrywania zagrożenia rakiem piersi. Andrzej Głowacki, prezes DGA, mówi w „Parkiecie”, że oczekuje pierwszych przychodów na początku przyszłego roku. Unika jednak podawanie szacunków dotyczących ich spodziewanej wielkości.

Spadają notowania Internet Group. Fiaskiem zakończyły się negocjacje z niemieckim partnerem w sprawie sprzedaży udziałów w jednej ze spółek zależnych – Ad.net. Sam IGroup czeka na decyzję sądu w sprawie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Jak pisze „Puls Biznesu”, ma ona zapaść już w najbliższy poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Indeksy GPW lekko w dół