Indeksy GPW mogą kontynuować korektę

14-10-2004, 09:31

Początek czwartkowej sesji może przynieść kontynuację spadków. Wczorajszą sesję można traktować jako zatrzymanie przeceny, lecz tylko chwilowe. Nastroje inwestorów w Warszawie mogą pogorszyć spore spadki, na jakich wystartowały giełdy zachodnioeuropejskie.

Rynki Eurolandu zaczęły dzień na minusie, po spadkach na Wall Street i kolejnym wzroście ceny ropy naftowej. Od 0,9-proc. spadku zaczęły nasze kontrakty. Razem nie stanowi to pomyślnej wróżby na otwarcie rynku kasowego.

Wczorajszy symboliczny wzrost to tylko przystanek w spadkach. Zresztą udało się do niego doprowadzić dosłownie w ostatnich minutach sesji, podczas gdy przez większość dnia indeksy przebywały pod kreską. Osuwaniu towarzyszyły ponownie wysokie obroty, w czym główną rolę odegrały KGHM i Pekao.

Wydaje się, że w perspektywie kilkunastu dni korekta rynku przed ofertą akcji PKO BP, będzie kontynuowana, choć mogą zdarzać się wzrostowe sesje odreagowania. Dziś jednak powodów do wzrostów nie widać. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy GPW mogą kontynuować korektę