Indeksy na małym plusie

GRA
opublikowano: 04-02-2011, 12:41

Indeksy pozytywnie kończą tydzień. WIG20 zyskuje 1 proc., a mWIG40 jest niewielkim plusie.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się Tauron – zyskuje prawie 3 proc., a najsłabiej – PBG, traci 1 proc.

Prawie 2 proc. zyskuje KGHM, a media wciąż spekulują na temat przeznaczenia 9 mld zł, które KGHM ma zabudżetowane na tegoroczne inwestycje. Mają to być przejęcia złóż, ale może również w segmencie przetwórstwa metali (szwajcarskie Metallum Group). Dzisiejszy „Parkiet” spekuluje, że mogłoby chodzić również o zakup od Skarbu Państwa akcji Tauronu.

Na szerokim rynku liderem jest Polrest, który zyskuje prawie 15 proc. Należy jednak pamiętać, że spółka nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. O 7 proc. rośnie też Trion. Na szarym końcu sesji jest Rafamet – zniżkuje o 7 proc.

Zyskuje Petrolinvest (+2 proc.), wciąż rozchwiany po doniesieniach o bliskim dotarciu do złoża ropy w Kazachstanie. Ponadto przed sesją spółka podała, że pośredni udział Ryszarda Krauzego w Petrolinveście spadł z 27,15 proc. do 25,02 proc. To efekt zarejestrowania emisji akcji serii B.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Indeksy na małym plusie