Indeksy na Wall Street nie zmieniają się

opublikowano: 30-03-2004, 18:14

Po optymistycznym poniedziałku, indeksy za oceanem ustabilizowały się. Do wzrostu na razie nie wystarczają lepsze od oczekiwanych dane Conference Board na temat nastrojów konsumentów. Rynek bardziej oczekuje piątkowych danych z rynku pracy.

Marcowy wskaźnik nastrojów spadł minimalnie – z 88,5 w lutym do 88,3 punktów. Analitycy oczekiwali spadku do 86 punktów. Dane potwierdzają wcześniejsze wskaźniki mówiące o wysokich wydatkach konsumentów w marcu. Rynek patrzy jednak na te informacje w kontekście piątkowych danych o bezrobociu i nowych etatach. Właśnie rynek pracy ciągle w najmniejszym stopniu pokazuje ożywienie gospodarcze.

Gwiazdą rynku Nasdaq jest NPS Pharmaceuticals. Kurs biotechnologicznej spółki zyskuje kilkanaście procent, bo testy jej leku na osteoporozę wypadają obiecująco.

Wśród spółek z indeksu Dow Jones wyróżnia się American Express. Rynek oszalał na punkcie Chin, dlatego wycena spółki rośnie dzięki wprowadzeniu kart kredytowych AE w najludniejszym państwie świata.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Indeksy na Wall Street nie zmieniają się