Indeksy w USA na plusie

opublikowano: 15-09-2021, 16:51

Na amerykańskich rynkach akcji w pierwszej fazie czwartkowej sesji przewagę miał popyt.

Po godzinie handlu Dow Jones rósł o 0,2 proc., S&P500 zyskiwał prawie 0,3 proc., a Nasdaq odrobił straty z pierwszych minut sesji i rósł o 0,05 proc. Popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek materiałowych (0,8 proc.) i energii (3,4 proc.). Najgorzej wyglądały segmenty usług telekomunikacyjnych (-0,3 proc.) i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-0,5 proc.).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Aż 9 z 10 najmocniej drożejących spółek z S&P500 to przedstawiciele branży naftowej. Ropa WTI drożeje o prawie 3 proc. po wiadomości o większym niż oczekiwano spadku zapasów surowca w USA. Wśród najmocniej przecenionych spółek z indeksu dominują przedstawiciele branży hazardowej, właściciele kasyn. Powodem są doniesienia z Chin gdzie władze zdecydowały się przykręcić regulacyjną śrubę kasynom z Macau.

Rosną rentowności obligacji skarbowych USA, z wyjątkiem 30-letnich. Spada indeks dolara. Kurs złota także poszedł w dół i jest poniżej 1800 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane