Indeksy w USA pogłębiają spadki

17-09-2001, 20:01

NOWY JORK (Reuters) - W połowie poniedziałkowych, pierwszych po czterodniowej przerwie, sesji w USA, indeksy spadły do poziomu najniższego w ciągu dnia.

Inwestorzy po krótkiej chwili względnego spokoju zignorowali obniżkę stóp przez Fed i dalej pozbywali się akcji, uznając że zeszłotygodniowy atak terrorystyczny na USA może stać się sygnałem do światowej recesji.

"Inwestorzy wykazują dużą nerwowość i scenariusz recesji wkalkulowany jest w obecny poziom cen" - powiedział John Davidson ze spółki Circle Trust, zarządzającej ośmioma miliardami dolarów.

Część analityków miała nadzieję, że inwestorzy na bezprecedensowe ataki terrorystyczne na USA odpowiedzą "patriotyczną zwyżką", ale nic takiego się nie stało. Ważniejszy okazał się niepokój związany z możliwością zbrojnej odpowiedzi USA na atak, oraz coraz gorszy stan gospodarki.

Szczególnie bolesna przecena dotknęła spółki z sektora rozrywkowego, takie jak Walt Disney i linie lotnicze, bo gracze boją się że te branże kryzys może dotknąć szczególnie boleśnie.

Do godziny 19.55 indeks Dow Jones stracił 6,82 procent i spadł do poziomu 8.950,31 punktu.

Nasdaq Composite spadł o 5,90 procent i obniżył się do poziomu 1.595,35 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA pogłębiają spadki