Indeksy w USA rosną po nerwowym początku sesji

opublikowano: 19-11-2003, 16:34

Na amerykańskich giełdach przeważają umiarkowane wzrosty. Rynek szybko otrząsnął się z rekordowego spadku wartości dolara wobec euro i aresztowaniami wśród pracowników biur maklerskich. Humory inwestorów poprawiły wieści z rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych budów nieoczekiwanie wzrosła w październiku do najwyższego od 18 lat poziomu.

Niewesoło jest wśród brokerów. Agencja FBI aresztowała 48 osób w związku z przestępstwami na rynku walutowym. Nastrojów nie poprawił Charles Schwab. Rynek źle przyjął informację o przejęciu przez największego brokera dyskontowego spółki bankowej SoundView Technology za 324 mln USD.

W górę poszła wycena General Electric. Największy koncern świata pod względem wartości rynkowej zamierza sprzedać udziały w większości swych spółek zajmujących się kredytami hipotecznymi i ubezpieczeniem na życie.

W branży półprzewodników wyróżnia się Analog Devices, dostawca chipów do telefonów komórkowych. Kwartalny zysk spółki niemal się podwoił i bardzo możliwa jest pierwsza w historii wypłata dywidendy.

Dobre wyniki finansowe pomogły też Qwest Communications, czwartemu w USA telekomowi. Spółka skorzystała na sprzedaży swego działu ksiąg telefonicznych i zamierza wykupić 2,25 mld USD swego długu.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Indeksy w USA rosną po nerwowym początku sesji