Indeksy wspięły się na lokalne szczyty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 18-04-2002, 00:00

Na azjatyckich giełdach nadal trwają zakupy. Ponownie najsilniejszą częścią rynku okazała się branża półprzewodników, którą ucieszył pierwszy od pięciu kwartałów wzrost sprzedaży Intela.

Wielką wagę, jaką Azjaci przywiązują do wieści z USA, widać wyraźnie z analizy zysków z inwestycji w akcje największych spółek na kontynencie. Aż sześć z dziesięciu najlepszych w tym roku papierów swoją sprzedaż opiera właśnie na eksporcie do USA. Tokyo Electron, Samsung Electronics i Nissan Motor, czołowa trójka, także w środę nadawała ton wydarzeniom na parkietach.

Główny indeks giełdy w Hongkongu znalazł się najwyżej od trzech tygodni. Bank HSBC, który ma 430 oddziałów w USA, zyskał blisko 2 proc. Koreański wskaźnik Kospi zawędrował najwyżej od ponad dwóch lat właśnie dzięki półprzewodnikom. Na 19-miesięcznym szczycie znalazł się tajwański indeks TWSE, gdzie prym wiódł United Microelectronics. W Singapurze 4 proc. zyskały akcje Chartered Semiconductor Manufacturing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy wspięły się na lokalne szczyty