Czytasz dzięki

Indie zablokowały TikToka i 58 innych aplikacji

opublikowano: 29-06-2020, 18:21

Indie zdecydowały się zablokować 59 w większości chińskich aplikacji, w tym popularny na całym świecie TikTok, informuje The Independent.

Rząd ogłosił, że zablokuje aplikacje, bo „szkodzą suwerenności i integralności Indii, obronie Indii, bezpieczeństwu państwa i porządkowi publicznemu”. Wśród zablokowanych aplikacji znajdują się m.in. wyszukiwarka Alibaby UC Browser, serwis społecznościowy  WeChat należący do Tencent, a także popularne gry, jak Clash of Kings.

Ministerstwo Informatyki i Technologii twierdzi, że niektóre z chińskich aplikacji „kradną i potajemnie przesyłają dane użytkowników w nieautoryzowany sposób na serwery, które mają lokalizacje poza Indiami”.

Zablokowanie aplikacji nastąpiło po zaostrzeniu konfliktu między Indiami i Chinami na tle sporu granicznego. Podczas niedawnych starć zbrojnych zginęło 20 indyjskich żołnierzy.
Rząd Indii jednak zapewnił, że jego decyzja o zablokowaniu aplikacji nie wiąże się z ostatnim wzrostem napięcia w relacjach z Chinami. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane