Indyjska szansa na nowe umowy

opublikowano: 17-01-2013, 00:00

To ostatni dzwonek, aby zgłosić się do udziału w misji gospodarczej do Indii. Rejestracja kończy się w poniedziałek.

Polscy przedsiębiorcy mają okazję na znalezienie nowych partnerów handlowych w Azji. Szansę na to daje misja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) razem z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w New Delhi. Firmy znad Wisły będą przebywać w Indiach od 4 do 10 lutego. W programie misji jest wiele spotkań między polskimi i indyjskimi przedsiębiorcami. Będą one prowadzone m.in. podczas

Międzynarodowych Targów BC INDIA 2013 w Bombaju. Tematyka imprezy obejmuje maszyny i materiały budowlane, maszyny i sprzęt górniczy oraz pojazdy i samochody dla budownictwa. KIG oferuje uczestnikom misji promocję podczas tej imprezy. Do polsko-indyjskich spotkań handlowych dojdzie także na Forum Gospodarczym w New Delhi, które zostało przygotowane we współpracy z Federacją Indyjskiego Przemysłu i Konfederacją Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych. W programie misji są także spotkania i wizyty w firmach i lokalnych organizacjach biznesu.

Przedsiębiorcom zainteresowanym wyjazdem KIG zapewniaobsługę logistyczną pobytu w Indiach, w tym przelot, zakwaterowanie, lokalny transport i przygotowanie spotkań biznesowych. Izba gwarantuje także pomoc tłumacza. Koszt pobytu w Indiach jednego uczestnika misji to 10,6 tys. zł. Indie należą do dziesiątki najszybciej rozwijających się gospodarek światowych.

Ich rynek od kilkunastu lat przeżywa okres otwarcia i liberalizacji, plasując się w czołówce krajów o najwyższym tempie rozwoju. Motorem indyjskiej gospodarki jest przede wszystkim szybki rozwój prywatnych firm. Patrząc na strukturę dochodu narodowego, Indie trzeba zaliczyć do krajów wysoce rozwiniętych — ok. 55 proc. dochodu wytwarza sektorusług, a 28 proc. rolnictwo. Największym partnerem kraju pod względem wymiany handlowej i bezpośrednich inwestycji jest Unia Europejska.

21.01

Do tego dnia mogą zgłaszać się przedsiębiorcy chcący wziąć udział w misji do Indii.

WIĘCEJ INFORMACJI

Maria Nowakowska Agnieszka Salamończyk Krajowa Izba Gospodarcza tel.: +22 630-97-83, 630-97-73 e-mail: mnowakowska@kig.pl, asalamonczyk@kig.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu