Influencerzy to głównie kobiety

opublikowano: 08-06-2017, 22:00

Jak wynika z badania „Women are the new media. How influencers became publishers” stworzonego przez indaHash, aż 68 proc. influencerów to kobiety.

W sieci to one wyznaczają trendy, wpływają na decyzje zakupowe i kształtują gust odbiorców. Ponadto 88 proc. z nich uważa, że są autorytetami również poza internetem — wśród bliskich i znajomych.

Zobacz więcej

Fot. iStock

Warto zauważyć, że influencerzy, niezależnie od płci, stanowią zgodną społeczność — 7 proc. z nich uważa, że inni liderzy opinii nie stanowią dla nich konkurencji, a aż 59 proc., że są dla nich partnerami biznesowymi i przyjaciółmi. 64 proc. influencerów deklaruje, że świadomie kształtuje swój wizerunek w sieci, ma określoną wizję, szkoli się i stara się być profesjonalnymi.

Nie nastawiają się przy tym wyłącznie na monetyzację swojej popularności — dla połowy z nich powodem współpracy z markami jest chęć rekomendacji dobrych produktów swoim fanom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu