INFO TV FM zaoferuje tablet

Katarzyna Latek
opublikowano: 18-11-2010, 07:29

Spółka z portfela NFI Magna Polonia nie rezygnuje z TV mobilnej. Ale zamiast na komórki, stawia na tablety.

INFO TV FM nie rezygnuje z projektu telewizji mobilnej. Całkowicie zmieni jednak jego formę. Początkowo spółka miała świadczyć tę usługę w hurcie i sprzedawać operatorom komórkowym. Większość z nich nie była jednak zainteresowana taką formą współpracy (UOKiK nawet badał, czy nie doszło do zmowy).

— Kupiliśmy udziały w notowanej na NewConnect spółce Vedia, która ma wyprodukować dla nas tablet oparty na systemie Android. Doszliśmy do wniosku, że tablety będą lepszymi odbiornikami mobilnej TV niż telefony — mówi Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia.

Spółka chce sprzedawać gotowy produkt — tablet w komplecie z usługami medialnymi (w tym prasa i telewizja). Prowadzi już pierwsze rozmowy z wydawnictwami, które mogłyby dostarczać kontent.

— Do końca 2010 r. chcemy mieć urządzenie testowe. Z wprowadzeniem komercyjnym chcemy zdążyć przed Euro 2012 — zapowiada prezes.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane