Czytasz dzięki

Informacje branżowe

MAS
opublikowano: 25-10-2011, 00:00

CENTRA HANDLOWE

Galeria Ostrovia już otwarta

15 października otwarto Galerię Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Poza hipermarketem spożywczym Tesco Extra i marketem budowlanym OBI w centrum znajduje się 100 sklepów, osiem restauracji, kawiarnia Cafe Club oraz lodziarnia Grycan. Inwestorem jest West Investment z grupy Saller.

MAGAZYNY

Axi Immo dla Premium Distributors

Firma Premium Distributors z Grupy Eurocash, ogólnopolski dystrybutor napojów alkoholowych, wynajęła magazyny w dwóch centrach logistycznych — 4,6 tys. mkw. w warszawskim parku Bokserska Office Center oraz 2,4 tys. mkw. w Panattoni Park Wrocław. W zawarciu umów pośredniczyła agencja doradcza Axi Immo.

OKNA

Oknoplast ma nową fabrykę

Firma Oknoplast, producent okien, zakończyła budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5 tys. mkw. Budynek powstał w Ochmanowie w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej. Uruchomienie produkcji w nowej hali pozwoli zwiększyć moce produkcyjne o 20 proc., do 30 tys. okien tygodniowo. Wartość inwestycji to ponad 15 mln zł.

CERTYFIKACJA

Pierwszy certyfikat Breeam In-Use

Apsys Polska otrzymał pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM In-Use. Certyfikat przyznano centrum handlowemu 3 Stawy w Katowicach. To pierwszy istniejący od lat budynek w Polsce, który spełnił kryteria zrównoważonego budownictwa. Katowickie centrum wybudowane w 1999 r. przeszło liczne modernizacje, dzięki którym spełniło ekologiczne i energooszczędne wymagania certyfikacji. Właścicielem centrum jest Union Investment Real Estate AG.

INWESTYCJE

Kamień węgielny pod Cosmopolitan

Spółki Tacit Development Polska i Hochtief Polska wmurowały kamień węgielny pod wieżowiec Cosmopolitan Twarda 2/4. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie placu Grzybowskiego w Warszawie. Projekt obejmuje budowę 160-metrowej wieży mieszkalnej z 250 apartamentami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego. Wieża stanie na czterokondygnacyjnym podium, w którym znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami. Powstający obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura. Zakończenie prac zaplanowano na połowę 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane