Informacje branżowe

MK
opublikowano: 02-11-2011, 00:00

CISCO

Centrum wsparcia w Krakowie

Firma Cisco chce stworzyć w Krakowie centrum wsparcia, które będzie obsługiwało zewnętrznych i wewnętrznych klientów z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR). Placówka będzie częścią sieci istniejących ośrodków tego typu. Zacznie działalność późną wiosną lub wczesnym latem 2012 r. O ulokowaniu firmy w stolicy Małopolski zadecydowały — według Michaela Gansera, wiceprezesa Cisco — dwa czynniki: dostępność wykształconej kadry i dobra infrastruktura komunikacyjna.

PCDOC

Pogotowie komputerowe dla MŚP

Sieć pogotowia komputerowego PCDOC, która dotąd oferowała usługi głównie klientom indywidualnym, wkracza w sektor B2B. Od października małe i średnie firmy mogą liczyć na naprawę i konserwację sprzętu komputerowego, a także odzyskiwanie i zabezpieczanie danych czy odwirusowywanie systemów operacyjnych. Wśród proponowanych rozwiązań są m.in. pakiety abonamentowe w trzech opcjach, a także dodatkowe usługi, np. eNwigilacja, która pomaga przedsiębiorcom podnieść wydajność pracy załóg, wdrażać systemy telefonii internetowej i stale opiekować się programami do fakturowania. Rozszerzenie oferty stało się możliwe dzięki pozyskaniu inwestora — funduszu Xevin Investments.

AITON CALDWELL

Nowa marka dla startupów

Aiton Caldwell, firma specjalizująca się w hostowanych usługach telekomunikacyjnych (SaaS) dla MŚP i klientów indywidualnych, uruchomił nową markę – Smarto. Platforma integruje usługi telekomunikacyjne oparte na telefonii IP wraz z usługą hostingową i rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo informatyczne. Rozwiązanie jest przeznaczone dla mikroprzedsiębiorstw i ma dawać około 10 proc. przychodów spółki do końca 2012 r. W listopadzie Aiton Caldwell zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect.

RODAN SYSTEMS

Rejestry medyczne on-line

Rodan Systems w konsorcjum z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych buduje i wdroży platformę, dzięki której rejestry medyczne mają być dostępne on-line. Ogólnopolski system dostępu do danych i usług umożliwi pacjentom i firmom korzystanie z informacji rozproszonych dziś w kilkudziesięciu rejestrach związanych z ochroną zdrowia, prowadzonych przez jednostki administracji publicznej, samorząd lekarski i przedsiębiorstwa. Realizacja projektu wynika z wytycznych UE i planu informatyzacji państwa przyjętego przez rząd. Wartość przedsięwzięcia – 8,5 mln zł. [MK]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Informacje branżowe