Informacje branżowe

MK
opublikowano: 02-05-2012, 00:00

GTS CENTRAL EUROPE

Wirtualizacja w czeskim banku

Operator telekomunikacyjny GTS Central Europe (GTS) rozszerza listę produktów dostarczanych Czeskiemu Bankowi Narodowemu o wirtualny hosting (Iaas). Usługa z zakresu cloud computingu ma umożliwić zmianę sposobu zakupu i wykorzystania zasobów obliczeniowych i pamięci masowych.

MICROSOFT

Miliard na patenty AOL

Koncern internetowy AOL zgodził się sprzedać Microsoftowi ponad 800 patentów i aplikacji za ponad 1 mld dolarów. Producent oprogramowania komputerowego zdecydował się na ten ruch, by chronić prawa własności intelektualnej związanej z systemami operacyjnymi Windows Phone i konsoli gier Xbox. Pozostali giganci technologiczni też budują zapasy patentów, by bronić swoich produktów. Sprzedaż pozwoli AOL zdobyć dodatkowe fundusze po tym, jak wpływy koncernu zmalały o 29 proc. od czasu odłączenia się firmy od Time Warner w 2009 r.

ORACLE I SAP

Na rynku business intelligence

O żółtą koszulkę lidera wśród dostawców nowych rozwiązań analitycznych walczy Oracle, w którego ofercie znalazły się ostatnio m.in. aplikacje przeznaczone dla użytkowników systemów transakcyjnych SAP. Produkty linii Oracle Business Intelligence mają być rozszerzeniem dla narzędzi transakcyjnych niemieckiego konkurenta — SAP — i ułatwiać przetwarzanie informacji pod kątem optymalizacji łańcucha dostaw, wydatków i logistyki. Zapowiadane są również nowe zaawansowane systemy wyspecjalizowane w zakresie analiz biznesowych dotyczących procesów produkcyjnych i zarządzania środkami trwałymi.

ACCENTURE

Konsultanci biznesowi w Warszawie

Firma Accenture ogłosiła, że tworzy w Warszawie wielojęzyczny zespół ekspertów, którzy będą świadczyli usługi doradztwa biznesowego dla firm w Polsce i Europie. Do końca sierpnia 2012 r. pracę znajdzie 50 konsultantów biegłych w analizie ryzyka (wiedza o kliencie, zamówienia i zaopatrzenie, finanse i bankowość, procesy finansowo-księgowe).

ZTE

140 umów z telekomami

Producent i dostawca rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych ZTE podpisał aż 140 kontraktów (próbnych i komercyjnych) z operatorami z całego świata na dostarczanie usług IMS. Wynik został ogłoszony na Światowym Forum IMS w Madrycie. Technologia IMS bazuje na rozwiązaniu konwergentnych usług głosowych i ma przynieść operatorom konkurencyjność dzięki wykorzystaniu sieci LTE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane