Informacje branżowe

MCH, ADO
opublikowano: 02-10-2012, 00:00

BIURA

Renaissance sprzedany

Firma Falcon Real Estate Investments, należąca do prywatnych hiszpańskich inwestorów, sprzedała warszawski biurowiec Renaissance o powierzchni 5,2 tys. mkw. Nowym właścicielem nieruchomości został fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners. Wyłącznym doradcą przy zakupie budynku była firma CBRE.

CENTRA HANDLOWE

Rozbudowa Pasażu Świętokrzyskiego

Spółki West Coast Capital i Catalyst Capital planują rozbudowę Pasażu Świętokrzyskiego w Kielcach. Powstaną hipermarket budowlany i park handlowy. Na razie firma Jones Lang LaSalle, zarządzająca centrum i odpowiedzialna za jego rekomercjalizację, prowadzi rozmowy z operatorami hipermarketów budowlanych. Pasaż Świętokrzyski działa od 2006 r. W obiekcie znajduje się 40 sklepów, m.in. E.Leclerc, Rossmann, RTV Euro AGD, CCC, House, Cropp, 5.10.15, Active, Orsay, Monnari, Ecco.

KREDYTY

Niższe marże kredytów mieszkaniowych w Deutsche Bank PBC

Deutsche Bank PBC obniżył marże kredytów mieszkaniowych w złotych o 0,2 pkt proc. dla klientów mających wkład własny wysokości co najmniej 10 proc. i o 0,1 pkt proc. dla kredytów z LTV (stosunek wysokości kredytu do ceny mieszkania) z przedziału od 91 do 100 proc. Z promocji będzie można skorzystać do końca października 2012 r. Jednocześnie klienci, którzy zaciągną kredyty złotowe, nie zapłacą prowizji za inspekcję nieruchomości poprzedzającą udzielenie kredytu. Również do końca października kredytobiorcy mogą skorzystać z promocji Prowizja 0 proc. Akcja dotyczy finansowania zarówno w złotych, jak i w euro w wysokości minimum 100 tys. złotych lub równowartości tej kwoty w walucie obcej. Objęte nią są kredyty oprocentowane stopą zmienną.

GALERIE HANDLOWE

Powstanie park handlowy w Grudziądzu

Ofertę centrum handlowego w Grudziądzu, w którym znajdują się markety Praktiker i Carrefour, uzupełni park handlowy. Jego powierzchnia wyniesie 5,5 tys. mkw. Zaplanowano również dodatkowy parking dla klientów. Inwestor, firma Rank Progress, wybrał spółkę Mirbud na generalnego wykonawcę. Mirbud zajmie się wszystkimi pracami budowlanymi, łącznie z budową wewnętrznego układu drogowego i parkingu, dojazdu do strefy dostaw parku handlowego, a także wykonaniem wszystkich przekładek oraz przyłączy i sieci. Wartość umowy to 9 mln zł netto. 90 proc. parku już wynajęto, bez najemcy pozostał ostatni lokal. Otwarcie parku zaplanowano na wiosnę 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH, ADO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu