Informacje sekcji "Biznes i technologie"

opublikowano: 05-11-2014, 00:00

Wiadomości ze spółek z rynku IT

MEGATEL, ACTION
AGH inwestuje w nowoczesne serwery

Akademia Górniczo-Hutnicza zamówiła w konsorcjum firm Megatel i Action dostawę, instalację i uruchomienie klastra serwerów obliczeniowych bezpośrednio chłodzonych cieczą dla potrzeb projektów PLGrid Plus i PLGrid CORE. Wartość umowy to ponad 41 mln zł. W przetargu wzięły też udział spółki Qumak i Atende.

NETOLOGY, ASSECO POLAND
Informatyzacja szpitala w Rybniku

Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku korzystał dotąd tylko z systemów do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia i administrowania jednostką. Teraz zdecydował się na poważniejszą informatyzację za 4,6 mln zł brutto (z Regionalnego Programu Operacyjnego). Od Netology kupi sprzęt, a od Asseco Poland kompleksowe rozwiązanie Asseco Medical Management Solutions. System informatyczny obejmie: ruch chorych, obsługę apteki szpitalnej i apteczek oddziałowych, a także przychodnię, laboratorium i pracownie specjalistyczne. Zostanie też uruchomiony moduł analityczny klasy business inteligence. Dzięki informatyzacji rybnicki szpital wprowadzi Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Inwestor i wykonawcy zapowiadają, że wszystkie prace zakończą się do marca 2015 r.

ACTION
Rozwiązania sieciowe od Amerykanów

Ofertę biznesową złożoną z serwerowów i pamięci masowych giełdowa spółka Action wzbogaciła o produkty sieciowe kalifornijskiej firmy Aruba Networks. Korzystają z nich przedsiębiorstwa bez względu na wielkość.

QUERCUS
Polskie sądy się usprawniają

Quercus jako partner firmy S&T wdrożył SAP HCM we wszystkich 298 sądach apelacyjnych, okręgowych i rejonowych w Polsce w ramach projektu realizowanego dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozwiązanie usprawnia takie procesy jak kadry, płace, czas pracy, zarządzanie strukturą organizacyjną, kompetencjami i podróżami służbowymi. Liczba pracowników etatowych zapisanych w systemie przekracza 60 tys., a tzw. osób zewnętrznych ponad 150 tysięcy.

INDATA SOFTWARE
Kierunek — główny parkiet GPW

Grupa Indata Software, holding spółek IT, dostawca systemów B2B, złożyła prospekt emisyjny i chce jeszcze w tym roku przejść na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Celem jest pozyskanie 40 mln zł na działania akwizycyjne, ekspansję zagraniczną oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Informacje sekcji "Biznes i technologie"