Informacje ze spółek

Piotr Gozdowski, Kamil Zatoński
opublikowano: 20-10-2014, 00:00

Echo, Best i CDRL

CATALYST

Obligacje Echa po raz czwarty

20 października rozpoczną się zapisy na kolejną transzę obligacji korporacyjnych spółki deweloperskiej Echo Investment. Potrwają do 12 listopada. Ich nominalna cena to 100 zł i będzie rosła każdego dnia subskrypcji. Wartość emisji to 50 mln zł. Obligacje serii D zostaną wykupione za 3,5 roku, a ich oprocentowanie jest ustalane na podstawie stawki sześciomiesięcznego WIBOR z marżą 3,15 proc. Transakcję obsługuje Dom Maklerski PKO Bank Polski. Deweloper w tym roku wyemitował już trzy serie papierów dłużnych o łącznej wartości 150 mln zł.

CATALYST

Best sprzedał obligacje

Wydłużenie terminu zapisów pomogło w uplasowaniu emisji obligacji spółki Best. 16 października wielkość zapisów przekroczyła oferowanych 500 tys. sztuk, dlatego zapisy, złożone 16 i 17 października, zostaną proporcjonalnie zredukowane. Windykacyjna spółka sprzedawała papiery dłużne serii K2 o wartości nominalnej 50 mln zł. To papiery 4-letnie, oprocentowane według stałej stopy 6 proc. w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące. Spółka planuje wprowadzenie oferowanych obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przewidywany termin debiutu na Catalyst to 13 listopada 2014 r.

RYNEK PIERWOTNY

CDRL uplasował emisję akcji, szykuje się do debiutu

Spółka CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, sprzedała w ofercie publicznej 1 mln akcji nowej emisji. Wpływy z emisji sięgnęły 14,9 mln zł i przeznaczone zostaną na rozbudowę sieci sprzedaży, sklepu internetowego oraz inwestycje w logistykę. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest na 28 października. W I połowie 2014 r. Grupa CDRL zanotowała 71,7 mln zł przychodów i 6,1 mln zł zysku netto wobec 65,4 mln zł przychodów i 0,8 mln zł straty w analogicznym okresie 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Gozdowski, Kamil Zatoński

Polecane