Informatyka śledcza ma e-sklep

KA
15-03-2006, 00:00

Dotychczasowi nabywcy produktów informatyki śledczej nie muszą już wychodzić z biura, aby zrobić zakupy. Mogą skorzystać z e-sklepu.

Katowicka spółka Media, specjalizująca się w informatyce śledczej, uruchomiła pod adresem forensictools.pl, sklep internetowy. Oferuje on blokery, czytniki kart pamięci, przenośne laboratoria do analizy dowodów elektronicznych oraz oprogramowanie. Ceny oferowanych produktów zaczynają się od 109 zł netto za proste aplikacje i dochodzą do 17,5 tys. zł netto za najbardziej zaawansowane zestawy sprzętowe. Wszystkie towary oferowane obecnie w sklepie są produktami firm ISC, R-TT i Media. W przyszłości lista producentów ma zostać poszerzona.

— Nie mogę ujawnić szczegółów, ale prowadzimy rozmowy z ważnym producentem oprogramowania wykorzystywanego w informatyce śledczej — mówi Przemysław Krejza, dyrektor ds. badań i rozwoju w spółce Media.

Produkty oferowane w sklepie są imiennie licencjonowanie, a gwarancja dotyczy tylko nabywcy.

— Traktujemy sklep internetowy jako sprawę prestiżową. Ma on nam pomagać w budowaniu wizerunku specjalistów ds. informatyki śledczej — zaznacza Przemysław Krejza.

Dotychczas głównymi nabywcami sprzętu i oprogramowania spółki Media byli policjanci kupujący blokery, zabezpieczające dyski twarde przed zapisem w trakcie ich analizy, oraz osoby prywatne i firmy poszukujące oprogramowania do odzyskiwania danych. Sporą grupę stanowili biegli sądowi. Zdaniem naszego rozmówcy, dotychczasowi klienci będą też stanowić główną grupę korzystających z e-sklepu.

— To będzie sklep specjalistyczny. Osoby fizyczne i instytucje, z którymi dotychczas współpracowaliśmy, będą miały ułatwiony dostęp do naszej oferty — zaznacza Przemysław Krejza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Informatyka śledcza ma e-sklep